درباره ما

مجتمع تعاونی فرهنگی-آموزشی راه رشد در سال 1364 با تاسیس مرکز پیش دبستانی کار خود را آغاز نمود، سپس در سال 1375 در مقطع ابتدایی و با چارچوب تعاونی فعالیت علمی و فرهنگی خود را گسترش داد.  شرکت تعاونی راه رشد با حدود 600 نفر پرسنل و بیش از 200  نفر سهام دار که 75% آن ها در مجتمع شاغل هستند، به فعالیت ادامه می دهد. تعاونی راه رشد از بدو تاسیس تاکنون همه ساله از طرف وزارت تعاون به عنوان تعاونی برتر معرفی شده است   و در سال جاری نیز به عنوان تعاونی برتر ملی  با دو ویژگی قابل توجه انتخاب شده است ، یک این که راه رشد تعاونی آموزشی است که متاعی کمیاب است و دوم تلاش متعهدانه در جهت توسعه کمی و کیفی تعاونی و گسترش و ترویج این فرهنگ میباشد.

موضوع فعالیت این شرکت تعاونی، ایجاد  وتوسعه مراکز آموزشی دوره های تحصیلی ابتدایی تا متوسطه 2  در دو بخش دخترانه و پسرانه است. افزون بر آن احداث آموزشگاه های علمی، زبان های خارجی، کلاس های تقویتی، فرهنگی، هنری و باشگاه ورزشی و استخر براساس ضوابط وزرات آموزش و پرورش، سازمان های ذیربط و همچنین احداث مهدکودک ها و پیش دبستانی های تحت پوشش سازمان بهزیستی در تهران وسطح کشور است .

سیاست های آموزشی و تربیتی مجتمع را هیات امنای متخصص و با تجربه ای تعیین می کنند که عمده ی آن ها، اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر هستند. این مجتمع علاوه بر رعایت استاندارهای عام آموزش و پرورش برچند نکته اساسی تاکید دارد:

  • * استفاده از روش فعال(مشارکت متقابل معلم و دانش آموز در آموزش و یادگیری)
  • * ایجاد شرایط عینی سازی مفاهیم برای کسب مهارت های علمی
  • * آموزش زبان‌های خارجی برای استفاده ی گسترده تر از منابع و داشتن ارتباط با فرهنگ جهانی
  • * اهمیت و اولویت آموزش کامپیوتر برای برقراری و حفظ ارتباط با دانش روز دنیا
  • * استفاده از تکتنولوژی روز دنیا برای آموزش موثر
  • * آموزش مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی در قرن 21 شامل سوادمالی، اندیشه و شهروندی ، آموزش تلفیقی دروس و ...

مجتمع تعاونی فرهنگی-آموزشی راه رشد، با توجه به تاثیر شگرف نیروی انسانی بر امر آموزش، تلاش کرده تا همراهی مجموعه ای از همکاران شایسته را با خود داشته باشد. معلمان و دیگر نیروهای انسانی که دانش آموخته ی رشته های تخصصی با تحصیلات تکمیلی هستند. دوستانی که دوعرصه عمل و نظر را به هم پیوند داده اند، از سویی صاحب دانش اند و از سوی دیگر در میدان کار تجربه اندوخته اند. سال ها عرصه های فرهنگ و دانش را آزموده و سپس آن را از نظر به عمل آورده اند.

ماهیت مجتمع ما، آموزشی و پرورشی است. ماموریت مجموعه پرورش انسان آگاه، بیدار و درنهایت دانشور است که جهان را معنایی تازه بخشد. هم به ارزش های انسانی پایبند باشد و هم در انجام وظایف اجتماعی و شهرنشینی مدرن خود، کارامد و توانمند باشد.

طراحی و اجرای برنامه های آموزشی مجتمع در راستای پرورش انسان هایی متفکر، متخصص و توانمند در ابعاد مختلف زندگی فردی، حرفه ای و اجتماعی به عنوان شهروندان خلاق، جامعه پذیر، منعطف و توسعه یافته است.

مجتمع آموزشی راه رشد را فرزندان مان توسعه داده اند. مخاطبان این مجموعه دانش آموزان سخت کوشی هستند که با اراده و اعتمادشان عامل توسعه مجموعه بوده اند. فرزندان ما بیش از یک دهه از زندگی خود را با ما سپری می کنند و تکوین بخش جدی از هویت فردی و آینده ی حرفه ای خود را به مجموعه می سپارند. درخت راه رشد درپی این اعتماد و همکاری به بار نشسته و تنومند شده است.

درسال 1364 از یک مهدکودک کوچک با همین نام آغاز کردیم و امروز درقامت یک مجموعه گسترده و صاحب نام برپا ایستاده ایم. مهدکودک و پیش دبستان راه رشد که قدیمی ترین بخش این مجتمع است، با استفاده از مجموعه دستاوردهای علمی و رویکردهای روانشناسی نوین و باتوجه به تفاوت های فردی بچه ها، آنها را برای ورود به دبستان آماده می کند. دبستان دخترانه راه رشد در اردیبهشت 1375 تاسیس و در همین سال مجوز آموزشگاه زبان نیز اخذ شد. دبستان پسرانه هم در سال 1383 شروع به کار کرده است.  متوسطه 1 دخترانه راه رشد از سال تحصیلی 80-1379 و در پی آن متوسطه 2 نیز فعالیت خود را از سال 1382 شروع کرده است. همچنین متوسطه 1 پسرانه در سال 1392 و متوسطه 2 پسرانه در سال 1393 فعالیت خود را آغاز نمودند. سیاست گذاری های کلان آموزشی و پرورشی در مجموعه راه رشد را خرد جمعی و دانش هیات امنا، مدیران و مشاوران رقم می زند.

لینک ها

  •            پیش ثبت نام               

  •                  تعاونی                    

  •                  کتابخانه                 

  •                     نشریات               


هیچ خبری یافت نشد.

© کلیه حقوق سایت متعلق به مجتمع آموزشی راه رشد می باشد
قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر